Kāda veida ziņas vēlaties saņemt no kluba?

Klubs

Vēsture

Skolas “Adrenalīns” dibinātāji — vieni no labākajiem paraplānu pilotiem Latvijā, ar paraplāniem lido kopš 1996. gada un pamazām pašmācību ceļā ir apguvuši nepieciešamo pieredzi: lidojumus no kalniem un pauguriem, lidošanas tehnikas īpašības un pilnveidojuši savas lidošanas iemaņas dažādos lidošanas režīmos. Šo laiku var raksturot kā grūto paraplanierisma pirmsākumu periodu Latvijā.

Laiks ritēja, un arī mēs nestāvējām uz vietas – dzima doma par standartizēta apmācības procesa lidošanai ar paraplānu organizēšanu: iegādājāmies labu ekipējumu, iemācījāmies uzvilkt gaisā skolniekus (interesentus lidošanai ar paraplānu bez pieredzes) ar vinčas palīdzību, izstrādājām apmācības programmu, kuru apstiprināja Civilās aviācijas administrācija.

2002.gadā skola „Adrenalīns” ieguva licenci apmācību organizēšanai lidošanai ar paraplānu. Pirmajos mūsu darbības gados skolniekus varēja saskaitīt uz roku pirkstiem, bet tagad sezonas laikā skola sagatavo vairākus desmitus pilotu. Vairāki mūsu skolnieki piedalās arī starptautiskajās sacensībās dažādās disciplīnās. Šobrīd skolai ir pilns, kvalitatīvs ekipējuma komplekts apmācības veikšanai: vinčas, paraplāni, iekares, rācijas, rezerves izpletņi utt. Apmācība sastāv no teorijas (10% laika) un prakses (90% laika). Skolā strādā instruktori un tehniskais personāls. Izgājis apmācības kursu, skolnieks, lai iegūtu pilota licenci, kārto eksāmenu Latvijas paraplanierisma federācijas (LPF) pārstāvja klātbūtnē. Eksāmenā ir iekļauta gan teorija, gan prakse. Skola rīko arī kvalifikācijas paaugstināšanas kursus (SIV) virs ūdens un termālo lidojumu kursus kalnos. Skola strādā Rumbulas lidlaukā, darba dienu vakaros, kad vējš nepārsniedz 6m/s un nav nokrišņu.

Pēc pilota licences iegūšanas, pilots var iestāties mūsu klubā. Brīvdienās klubs organizē lidojumus ārpus Rīgas un 4-5 reizes gadā arī braucienus uz ārzemēm. Šādu braucienu ģeogrāfija ir visai plaša: mēs esam bijuši gandrīz visās Eiropas valstīs, Āfrikā (Marokā), Āzijā (Nepālā, Tadžikistānā, Indijā). Klubam ir arī citas tradīcijas.

Ja neesi pārliecināts, ka paraplanierisms ir tieši Tavs sporta veids, pamēģini lidojumu tandēmā ar instruktoru, kas ļauj izbaudīt brīvo planēšanu un ieraudzīt apkārtni no putna lidojuma augstuma – baudīt paraplanierisma burvību.

Made by kalichava